Youtube Icon Google Icon Facebook Icon Co nowego! Orange Arrow dołącz do nas
Tutaj jesteś: Strona główna / Projekty UE
STANDARD POMIARU WIEDZY
BADANIE ZARZĄDZANIA WIEDZĄ W MŚP

STANDARD POMIARU WIEDZY jako metodę wspomagającą zarządzanie wiedzą w MŚP opracowaliśmy w ramach projektu „PI – zarządzanie wiedzą w sektorze MŚP, przedsiębiorstwo inteligentne”, realizowanego w ramach programu ROZWIĄZANIA JUTRA W HR. Jego kluczowym założeniem jest badanie stanu wiedzy w organizacji na podstawie rejestrowanych procesów biznesowych, przy pomocy zintegrowanego elektronicznego narzędzia ułatwiającego obsługę czynności związanych z zarządzaniem wiedzą.


Nasz STANDARD POMIARU WIEDZY umożliwia bieżącą rejestrację i pomiar wiedzy dostępnej wśród pracowników lub współpracowników firmy, zbadanie, jakiej wiedzy w firmie brakuje i jakie są wolne zasoby. Pozwala to na efektywne zarządzanie wiedzą w firmie m.in. poprzez racjonalne przydzielanie pracowników do zadań, monitorowanie zapotrzebowania na kwalifikacje i wchodzenie w nowe obszary biznesowe.


ZAŁOŻENIA STANDARDU:


DLACZEGO TAKIE ROZWIĄZANIE?

Małe i średnie przedsiębiorstwa posiadają z reguły nieskomplikowane struktury organizacyjne, a zarządzanie strategiczne i operacyjne oraz podejmowanie decyzji zwykle skupione są w rękach właścicieli. Dlatego ich wymagania, co do systemów zarządzania są szczególne. Prostota, funkcjonalność użytkowania i kompleksowość to główne cechy produktu, który według przedsiębiorców spełniałby ich oczekiwania w zakresie identyfikacji, pozyskiwania, gromadzenia i pomiaru wiedzy w firmie


KORZYŚCI Z ZASTOSOWANIA

Pomiar wiedzy umożliwia szybkie podejmowanie decyzji biznesowych w oparciu o wielowymiarowe informacje o potencjale wiedzy w firmie. Informacja o tym, jaką wiedzę i umiejętności posiadają pracownicy jest kluczem do oceny przydatności rynkowej wiedzy posiadanej przez pracowników. Świadomość posiadanych zasobów ułatwia efektywną alokację bieżących zadań pomiędzy pracownikami, jak również pozwala na zwiększenie elastyczności w decyzjach o nowych kierunkach działania i możliwościach rozwoju.


Interesują cię narzędzia do diagnozy organizacji? Zobacz nasze produkty


Zobacz też nasze inne projekty:
Agent Zmian
Rozwój sieci sprzedaży HDS Polska


Projekt jest finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Do góry!

Dowiedz się więcej o nas

Oferta do pobrania

W zakresie projektów UE

pobierz pdf

Zespół

Poznaj nas

Realizacje

Zobacz nasze portfolio projektów

Co nowego!

BO JAK NIE MY TO KTO??? Wygrywamy w Erasmus Plus

Dwa nasze projekty złożone do programu Erasmus Plus zostały świetnie ocenione i uzyskały dofinansowanie!!! Co tym razem będziemy wypracowywać z partnerami z zagranicy? Program Diversity Ambassador dla MŚP oraz adaptację gry Biznes Play do specyfiki organizacji agencyjnych i franczyzowych.

Już wkrótce! Audyt zarządzania wiedzą!

Na ukończeniu jest narzędzie do przeprowadzenia audytu zarządzania wiedzą w organizacji. Opracowaliśmy autorską metodykę dedykowaną sektorowi biznesu, którą nazwaliśmy KMA_biz TM .

Premiera E!VOLVE

E!VOLVE to nowy format adresowany do firm szkoleniowych i doradczych, który łączy nasze narzędzia do diagnozy organizacji z formułą rozwoju kompetencji i networkingu trenerów i konsultantów.

Kick-off e!volve:

Kraków, 16 kwietnia 2014, Hotel Hilton.

Szkolenie e!volve Basic w Warszawie

Zapraszamy firmy szkoleniowe i niezależnych konsultantów na kolejne szkolenie e!volve:

Warszawa 18 czerwca 2014 r.

Hotel Polonia Palace

al. Jerozolimskie 45

godz. 9.00 - 15.00

Zarządzanie przez kompetencje w ZMPG SA

Rozpoczynamy wdrożenie systemu zarządzania przez kompetencje w Zarządzie Morskiego Portu Gdańsk. To kolejne duże wdrożenie po Ministerstwie Transportu, Urzędzie Lotnictwa Cywilnego i GUS realizowane w partnerstwie z firmą Nowe Motywacje.

Inni o nas

Our company during the last 10 years has developed a strong network of partnerships all over Europe to be able to apply, manage and coordinate more than 30 european projects. In Poland our best partner is Orange Hill and its Project Manager Joanna Zwolinska, competent, friendly, common view on strategies and common will to develop good projects finalised to improve skills, competencies and with a real impact on economic sector. I think we'll cooperate for long time


Dott. Fabrizio Riccomi
Project Manager
Nero su Bianco
Mantova, Italy

Do góry!
Copyright 2013 by Orange Hill
ul. Poznańska 6/4, Kraków
tel. 12 353 05 59, 12 307 03 99
biuro@orangehill.pl
95