Path Improving Lifelong Learning (tłum: Ścieżka doskonaląca uczenie się przez całe życie) to projekt, w którym przygotowujemy proste i użyteczne instrumenty wspierające w samodzielnym ukierunkowaniu i kreowaniu własnej ścieżki rozwoju zawodowego.
Nasi eksperci, wspólnie z partnerami z Francji i Luksemburga pracują nad zestawem narzędzi, które pomagają osobom dorosłym (zarówno pracującym, jak i bezrobotnym) analizować ich sytuację zawodową, określać cele rozwojowe (tworzyć osobiste plany rozwoju) oraz odkrywać obszary, które wymagają doskonalenia. Pozwalają planować i zarządzać własnym rozwojem w sposób ciągły.
Długofalową ideą projektu PILL jest rozpoczęcie wspólnych badań i wspólnej pracy nad tworzeniem instrumentów, po które sięgać będą nie tylko osoby indywidualne, ale również pracownicy publicznych i prywatnych służb zatrudnienia oraz konsultanci w zakresie poradnictwa zawodowego.
Institut Européen Recherche et Formation
Paryż, Francja
Od 1994 roku Stowarzyszenie IERF wspiera i promuje wymianę wiedzy w dziedzinie integracji społecznej. Szkoli młodych pracowników w krajach UE, wspiera powrót na rynek pracy osób zagrożonych wykluczeniem, prowadzi poradnictwo zawodowe. W ramach programów Petra, Now, Horizon, Force, Adapt, Leonardo, Socrates, EFS, Equal rozwija i testuje nowatorskie instrumenty poradnictwa (portfel umiejętności, ocena umiejętności i tworzenie planów rozwoju zawodowego).
Objectif Plein Emploi asbl
Schifflange, Luksemburg
OPE powstała w 1999 r. z myślą o rozwiązywaniu problemu bezrobocia poprzez realizację strategii o wymiarze krajowym. Obecnie sieć OPE, tworzą Resource Centre Moulin Bestgen oraz 30 stowarzyszeń a także IGC, obejmujący 54 gminy Luksemburga. Działalność OPE jest ściśle powiązana ze środowiskami lokalnymi - gmin lub regionów. Jej celem jest wdrażanie projektów zrównoważonego rozwoju , szczególnie w obszarze społecznym i środowiskowym, a przez to realizacja społecznego interesu.
OPE podejmuje badania i projekty w takich dziedzinach jak: technologie informacyjne, bezpieczeństwo i zdrowie, społeczna odpowiedzialność biznesu, komunikacja. Ważna część działalności OPE dotyczy projektów z zakresu ekonomii społecznej.
Orange Hill
Kraków, Polska
Jesteśmy partnerami projektu
Projekt partnerski „Path Improving Lifelong Learning” (PIL, tłum: Ścieżka doskonaląca uczenie się przez całe życie ) podyktowany jest sytuacją na rynku pracy w Europie, która wymusza działania zmierzające do poprawy zdolności osób w wieku aktywności zawodowej do planowania, ukierunkowania i zarządzania własną ścieżką rozwoju zawodowego. Koniecznością zarówno dla pracowników, jak i bezrobotnych jest, aby rozpocząć planowanie i zarządzanie własną sytuacją zawodową, na bieżąco i nieustannie rozwijać swoje umiejętności i adaptować je do potrzeby rynku, w ten sposób realizować profesjonalny program zaprojektowany i planowany przez siebie samego.
Zrozumienie ogromnego znaczenia kształcenia ustawicznego i szkolenia jako narzędzi zwiększających szanse na zdobycie, zmianę czy utrzymanie pracy wymaga ścisłej współpracy z publicznymi i prywatnymi służbami zatrudnienia, władzami lokalnymi i instytucjami szkoleniowymi. Niezwykle istotny jest również powszechny dostęp do tego typu narzędzi.
Jakkolwiek osoba bezrobotna czy pracująca ma możliwość korzystania z usług instytucji rynku pracy, ważne jest, by rozumiała, że wiele wyborów i kroków w realizacji ścieżki zawodowej może podejmować samodzielnie w wykorzystaniem dostępnych instrumentów wspierających planowanie i osiąganie celów zawodowych.
Dlatego wspólnie z partnerami podjęliśmy się realizacji projektu, którego celem jest opracowanie zestawu narzędzi wspierających osoby dorosłe (pracujące i bezrobotne) w samodzielnym kształtowaniu ścieżki rozwoju zawodowego, w szczególności w obszarze: samooceny umiejętności, opracowania celów rozwojowych, porównania własnego potencjału z celami, a na tej podstawie - definiowania luk wymagających doskonalenia.
W ramach partnerstwa:
Samo podejście do sterowania własną ścieżką rozwoju (self-guidance approach) jest bardziej rozwinięte w krajach Ameryki Północnej. W projekcie PIL zbieramy doświadczenia europejskie - wewnątrz i na zewnątrz partnerstwa, próbujemy je ocenić i wykorzystać do zaplanowania i wpracowania zestawu narzędzi i podręcznika.
Wszystkie fazy projektu realizowane są kolejno przez wszystkich partnerów i uzgadniane na spotkaniach w Krakowie, Luksemburgu i Paryżu, dzięki czemu wszyscy partnerzy aktywnie uczestniczą we współpracy, wnosząc równy wkład w rezultaty i nadając im wielostronny i wielonarodowy charakter.
Rezultaty projektu będą pomocne osobom indywidualnym w lepszym planowaniu i weryfikacji ich planów rozwoju zawodowego przez cały okres pracy, pomagając im na bieżąco analizować swoje umiejętności i kompetencje ściśle związane z obecną lub przyszłą dziedziną pracy. Wypracowane instrumenty będą również mogły być wykorzystane do poprawy klasycznych ścieżek poradnictwa zawodowego i usług: instytucje ryku pracy i konsultanci doradztwa zawodowego dostaną do ręki narzędzia profesjonalizujące ich pracę w relacji z osobami bezrobotnymi i poszukującymi pracy. Pracodawcy z kolei wykorzystywać będą mogli rezultaty naszego projektu, wspierając rozwój pracownika na stanowisku pracy.
Projekt jest finansowany w ramach Programu: Lifelong Learning Programme Leonardo da Vinci (LdV Partnerships).
Okres realizacji projektu: 08.2012 – 07.2014
dr Anna Zaroda-Dąbrowska
Prezes Orange Hill
doświadczony menedżer i konsultant merytoryczny, szef Działu Projektów..
Joanna Zwolińska
Ekspert, menedżer projektów
twórca i menedżer projektów krajowych i międzynarodowych, ekspert w zakresie zarządzania wiedzą...
Elżbieta Zadęcka - Cieślik
Ekspert, menedżer projektów
certyfikowany menedżer projektów, ekspert i konsultant merytoryczny....
Justyna Dębska
Menedżer projektów
certyfikowany menedżer projektów, zarządza projektami współfinansowanymi z EFS...
dr Anna Zaroda - Dąbrowska
Prezes Orange Hill, szef Działu Projektów
Zarządza Działem Projektów Orange Hill, realizującym krajowe i międzynarodowe projekty szkoleniowo-doradcze, w tym innowacyjne.
Doświadczona menedżer projektów realizowanych ze środków EFS:Doradca w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych oraz realizacji projektów ukierunkowanych na rozwój zasobów ludzkich (POKL 2.1, 8.1; SPO RZL 1.1, 1.2, 1.3, 1.6, 2.3 a i b, Phare 2001).
Prowadząca szkolenia z zakresu pozyskiwania i wykorzystania funduszy unijnych na inwestycje i rozwój zasobów ludzkich oraz z zakresu zarządzania projektami (ponad 40 zrealizowanych szkoleń).
Posiada certyfikat PRINCE 2.
Joanna Zwolińska
Ekspert, menedżer projektów
joanna.zwolinska@orangehill.pl
Certyfikowana menedżer projektów (IPMA) z wieloletnim doświadczeniem w realizacji oraz zarządzaniu projektami krajowymi i międzynarodowymi, w tym:Doradca w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych oraz realizacji projektów ukierunkowanych na rozwój zasobów ludzkich (POKL 2.1, 8.1; LLP).
Posiada doświadczenie na stanowisku kierowniczym: w latach 2009-2011 nadzorowała kilkanaście projektów PO KL (m.in. dla: Capgemini, Targi Kielce, JMD, IMI International, ENION S.A, BRE Leasing)
Pracowała w zespołach realizacyjnych projektów krajowych i międzynarodowych w ramach PO KL 2.1.1, 8.1.1, SPO RZL 2.3a, Phare,2002, LLP Leonardo da Vinci, EIHDR)
Elżbieta Zadęcka - Cieślik
Ekspert, menedżer projektów
elzbieta.zadecka@orangehill.pl
Certyfikowana menedżer projektów (PRINCE 2 Practitioner). Specjalista w zakresie pozyskiwania funduszy na realizację projektów szkoleniowych, doradczych, innowacyjnych- krajowych i międzynarodowych.
Posiada wieloletnie doświadczenie w obszarze projektów, realizowała projekty w ramach programów przedakcesyjnych, SPO RZL, SPO WKP, PO KL, rządowych programów grantowych (m.in. MSZ) a także w ramach programów międzynarodowych: Leonardo da Vinci, TACIS:Justyna Dębska
Menedżer projektów
Certyfikowana menedżer projektów (PRINCE 2) posiadająca praktyczną znajomość zasad przygotowywania projektów o dofinansowanie z EFS (w tym sporządzania wniosku) oraz praktyczną znajomość zasad realizacji wysokobudżetowych projektów.
6-letnie doświadczenie w realizacji projektów współfinansowanych z EFS, 4-letnie w zarządzaniu projektami dofinansowanymi z EFS:Ewelina Pietras
Specjalista ds. projektów
organizuje i realizuje ogólnopolskie projekty szkoleniowo – doradcze...
Ewelina Pietras
Specjalista ds. projektów
Odpowiedzialna za obsługę projektów szkoleniowo-doradczych w zakresie sprawozdawczości i logistyki. W branży szkoleniowej od 2009 roku.
Pełni funkcję asystenta projektów wykonując zadania ukierunkowane na wsparcie zespołu projektowego w realizacji bieżących działań oraz kompleksową obsługę administracyjną projektów pod względem przepływu i archiwizacji dokumentów.
Our company during the last 10 years has developed a strong network of partnerships all over Europe to be able to apply, manage and coordinate more than 30 european projects. In Poland our best partner is Orange Hill and its Project Manager Joanna Zwolinska, competent, friendly, common view on strategies and common will to develop good projects finalised to improve skills, competencies and with a real impact on economic sector. I think we'll cooperate for long time
Dott. Fabrizio Riccomi
Project Manager
Nero su Bianco
Mantova, Italy
From Granaforma we have been working with Orange Hill for more than two years in several European Projects. Our experience could not be better. We consider it a very serious company, honest people, very well organized and with a lot of creativity. Of course I would recommend anyone to work with Orange Hill
Francisco Javier Morales Luque
Consultor de Formación
Responsable de Proyectos Europeos
Granaforma
We are pleased to have a partner as Orange Hill. Great partner and coordinator who has a wonderful professional team - strict in tasks and time frames. This team creates a wonderful working atmosphere, which contributes to the good performance of the partnership projects
Elitsa Deneva
Project Manager
Rivas Tour
Sofia, Bulgaria