Youtube Icon Google Icon Facebook Icon Co nowego! Orange Arrow dołącz do nas
STANDARD POMIARU WIEDZY
BADANIE ZARZĄDZANIA WIEDZĄ W MŚP

STANDARD POMIARU WIEDZY jako metodę wspomagającą zarządzanie wiedzą w MŚP opracowaliśmy w ramach projektu „PI – zarządzanie wiedzą w sektorze MŚP, przedsiębiorstwo inteligentne”, realizowanego w ramach programu ROZWIĄZANIA JUTRA W HR. Jego kluczowym założeniem jest badanie stanu wiedzy w organizacji na podstawie rejestrowanych procesów biznesowych, przy pomocy zintegrowanego elektronicznego narzędzia ułatwiającego obsługę czynności związanych z zarządzaniem wiedzą.


Nasz STANDARD POMIARU WIEDZY umożliwia bieżącą rejestrację i pomiar wiedzy dostępnej wśród pracowników lub współpracowników firmy, zbadanie, jakiej wiedzy w firmie brakuje i jakie są wolne zasoby. Pozwala to na efektywne zarządzanie wiedzą w firmie m.in. poprzez racjonalne przydzielanie pracowników do zadań, monitorowanie zapotrzebowania na kwalifikacje i wchodzenie w nowe obszary biznesowe.


ZAŁOŻENIA STANDARDU:


DLACZEGO TAKIE ROZWIĄZANIE?

Małe i średnie przedsiębiorstwa posiadają z reguły nieskomplikowane struktury organizacyjne, a zarządzanie strategiczne i operacyjne oraz podejmowanie decyzji zwykle skupione są w rękach właścicieli. Dlatego ich wymagania, co do systemów zarządzania są szczególne. Prostota, funkcjonalność użytkowania i kompleksowość to główne cechy produktu, który według przedsiębiorców spełniałby ich oczekiwania w zakresie identyfikacji, pozyskiwania, gromadzenia i pomiaru wiedzy w firmie


KORZYŚCI Z ZASTOSOWANIA

Pomiar wiedzy umożliwia szybkie podejmowanie decyzji biznesowych w oparciu o wielowymiarowe informacje o potencjale wiedzy w firmie. Informacja o tym, jaką wiedzę i umiejętności posiadają pracownicy jest kluczem do oceny przydatności rynkowej wiedzy posiadanej przez pracowników. Świadomość posiadanych zasobów ułatwia efektywną alokację bieżących zadań pomiędzy pracownikami, jak również pozwala na zwiększenie elastyczności w decyzjach o nowych kierunkach działania i możliwościach rozwoju.


Interesują cię narzędzia do diagnozy organizacji? Zobacz nasze produkty


Zobacz też nasze inne projekty:
Agent Zmian
Rozwój sieci sprzedaży HDS Polska


Projekt jest finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Do góry!

Dowiedz się więcej o nas

Oferta do pobrania

W zakresie projektów UE

pobierz pdf

Zespół

Poznaj nas

Realizacje

Zobacz nasze portfolio projektów

Co nowego!

Inni o nas

Our company during the last 10 years has developed a strong network of partnerships all over Europe to be able to apply, manage and coordinate more than 30 european projects. In Poland our best partner is Orange Hill and its Project Manager Joanna Zwolinska, competent, friendly, common view on strategies and common will to develop good projects finalised to improve skills, competencies and with a real impact on economic sector. I think we'll cooperate for long time


Dott. Fabrizio Riccomi
Project Manager
Nero su Bianco
Mantova, Italy

Do góry!
Copyright 2013 by Orange Hill
ul. Poznańska 6/4, Kraków
tel. 12 353 05 59, 12 307 03 99
biuro@orangehill.pl